Sosyal Medya Fenomeni Nasıl Olunur?

Sosyal Medya Fenomeni Nasıl Olunur?

Son yıllarda kullanımı iyice artan, aylık aktif kullanıcı sayısı olan Instagram’da zaman zaman 100 bin takipçiye sahip olan hesapları görmek mümkündür. Bu hesapların kullanıcıları fenomen olarak adlandırılır. Bu insanların çok büyük kitlelere erişimi vardır, bu yüzden firmalar bu insanlara genellikle reklam verirler. Fenomen olan insanlara tanıtım amaçlı ücretsiz ürün gönderildiği dahi oluyor. Peki ya sadece fotoğraf çekerek yüksek meblağda para kazanan bu insanların popüler olma stratejileri nedir? Instagram’da fenomen olmaya çalışan ama başaramayan insanların yapamayıp fenomenlerin yaptığı şey nedir? Eğer bu yolları ve stratejileri öğrenmek istiyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var.


Öğrenmeniz Gereken Stratejiler Temel Olarak Nedir?


Eğer fenomen olmayı kafaya takmışsanız, izlemeniz gereken belli başlı yollar vardır.
Bu yolları ve stratejileri uygulamak adına detaylı bilgi sahibi olacağınız bu yazıda geçecek olan temel stratejiler şu şekilde listelenebilir:

  • Doğru Hashtag kullanımı
  • İlgili paylaşımları beğenme
  • Düzenli paylaşım yapma
  • Güncel bir Instagram profili yaratma
  • Belirli günlerde paylaşım yapma

Bu stratejilerin detaylı bilgilendirmesini okuduğunuz ve bu taktikleri uyguladığınız takdirde fenomen olma yolunda düşünemeyeceğiniz kadar hızlı ilerleyeceksiniz.


Popüler Hashtagleri Bulun ve Kullanın


Yeni markanızın tanıtımını yapmak veya kişisel hesabınızın takipçilerini arttırmak için hashtag kullanımı oldukça önemlidir. Instagram gönderilerindeki 30 hashtag sınırını zorlamak yerine daha etkili hashtagler kullanmayı denemelisiniz. Örnek vermek gerekirse güneşli bir havada İstanbul’da çekindiğiniz bir fotoğraf için #sun #istanbul gibi popüler hashtagler kullanabilirsiniz. Kullandığınız bütün hashtagler gönderinizle alakalı olmalıdır, bunu aklınızdan asla çıkarmayın.


Paylaşımlarda Aktif Olmaya Çalışın


Oldukça basit ve garip bir yöntem gibi gelse de günde 100 kişinin gönderisini beğenmek ve birkaç yorum yapmak hesabınızın etkileşimini arttıracaktır. Yorumlarda ve beğenilerde isminiz öne çıkacağı için merak uyandıracaksınız.
Düzenli Paylaşımlar Yapmadan Olmaz
İnsanlar düzenli olarak paylaşım yapan profilleri takip etmeyi daha çok sever. İsterseniz işletme hesabınız olsun, isterseniz bir kişisel hesaba sahip olun, paylaşım yapmadığınız sürece insanlar sizi takip etmeyi bırakacaktır. Günlük etkinliklerinizle ilgili paylaşımlarda bulunmayı unutmayın.


Hesabınız Her Daim Güncel Olsun


Herhangi bir gönderi ile paylaşım yaparken gönderi bölümündeki açıklama kısmını kullanın. Etkili bir açıklama yazısı ile insanların ilgisini çekebilirsiniz. Özellikle gündemdeki olaylara minik dokundurmalar yaparsanız, hesabınız güncel ve ilgi çekici olacaktır.


Pazar Günleri Mutlaka Paylaşım Yapın


Pazar günleri insanların en boş olduğu günlerden biridir. Öyle ki herkes günün keyfini çıkarmak ve dinlenmek ister. Dinlenirken de elimiz sürekli olarak sosyal medya mecralarında gezinir durur. Bu da neden pazar günleri paylaşım yapmanız gerektiğini kanıtlıyor.
 

3 Dakika Önce