İnstagram'da Satış Yapmak İsteyenlere Öneriler

İnstagram'da Satış Yapmak İsteyenlere Öneriler

Teknolojinin sürekli gelişmesi ve her geçen gün ilerlemesiyle birlikte, teknolojik cihazların hayatımızda ki yeri de artış göstermeye başladı. Akıllı telefonlar, laptoplar, tablet bilgisayarlar bunun en iyi örnekleri. Bununla birlikte; sosyal medya kullanan kişi sayısı da giderek artıyor. Bugün hem dünya genelinde, hem de ülkemizde en gencinden, en yaşlısına kadar sosyal medyayı aktif olarak kullanan binlerce hatta milyonlarca insan var.
Tabii bunda birçok farklı özellikte ki sosyal paylaşım sitesinin bulunmasının etkisi de oldukça fazla. Son yıllarda; sosyal medyayı ticaret amaçlı kullanan ve online satış yapma düşüncesinde olan insanlar da oldukça fazla. Bilindiği gibi bu konuda en popüler siteler Facebook ve Instagram. Hatta Instagram popülerlik konusunda biraz daha önde demek mümkün. Peki, bu işin kuralı nedir? İnternet üzerinden satış yapmak için nelere dikkat edilmeli? Instagram'da nasıl satış yapılır? İşte instagram'da satış yapmak isteyenlere öneriler.


Instagram Hesabınız Kurumsal Nitelikte Olmalı


İnstagram üzerinden satış yapmanın ilk ve en önemli kuralı; kurumsal nitelikte bir hesabınızın olmasıdır. Çünkü kurumsal hesaplar, normal bir hesaba göre daha farklı özelliklere sahiptir. Fakat bu konuda küçük bir ipucu vermek gerekirse, Instagram'da henüz işletmelerin kullanacağı türde bir kurumsal hesap özelliği olmadığından, kişilerin kendi hesapları haricinde, farklı bir hesap açmaları ve bu hesabı da kurumsal olarak aktifleştirmeleri gerekiyor. Ayrıca satış için konulacak ürünler hakkında bilgi verilmesi, anlatım sırasında samimi bir dil kullanılması da önemli.


Etkileyici GÖRSELLER KULLANIN


E-ticaret veya diğer adıyla online satış konusunda bir diğer önemli unsur, iyi ve kaliteli görsellerin olmasıdır. Satışa sunulan ürünün görseli ne kadar kaliteli ve net olursa, müşteri açısından cezbedici özelliği de o ölçüde artar. Bu nedenle ürünlerinizle ilgili etkileyici görseller kullanmaya dikkat edin. Kaliteli, anlaşılır ve net bir görsel her zaman ilgi çekici özelliğe sahiptir. Bu da daha çok müşteri ve daha çok satış anlamına gelir.


Doğru Ve Sık Kullanılan #Hashtag'leri Ekleyin


Doğru ürün koymak, kaliteli görseller kullanmak, etkileyici ve samimi bir anlatım dili kullanmak elbette önemli. Fakat ürünlerin görsellerini çeşitli etiketler, yani diğer adıyla hashtaglar kullanarak sunmak, o ürünün dikkat çekici özelliğini arttırıyor. Bu da ürünün daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyor. Bu nedenle ürünleri doğru hashtag kullanarak paylaşmak, bir başka önemli etken.


Mutlaka Reklam Yapın


E-ticaretin en önemli kurallarından bir diğeri de tabii ki reklam. Çünkü ne kadar çabalarsanız çabalayın, reklam olmadan ürününüz sınırlı sayıda kişiye ulaşacaktır. Fakat düşük bütçeyle yapılan bir reklam bile satmış olduğunuz ürünün çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar. Bu da daha yüksek satışlar yapmanızı kolaylaştıracak bir faktördür. Bu nedenle düşük bütçeli bile olsa, mutlaka reklam yapmaya özen gösterin.
 

3 Dakika Önce