İnstagram Reklam Verme İşlemi

İnstagram Reklam Verme İşlemi

Son yıllarda popüler olan Instagram reklam verme işlemi oldukça ilgi çekici hale gelmiştir. sosyal medyanın hemen hemen her mecrasında reklam yapıldığını görmekteyiz. Çoğunlukla intagramda dolaşırken, ünlü veya ünsüz herkesin bir ürün tanıttığına şahit oluruz. Özellikle ,yeni bir sektör haline gelen Instagram reklamları, ünlü, ünsüz herkesin reklam yapabildiği bir sektöre dönüşmüştür. İnsanların beğenisine sunulan kısacık videolar sayesinde, ürün reklamı yapan markalar, milyonlarca kitleye ulaşmayı hedeflemektedir.

Instagrama Reklam Nasıl verilir?

Genellikle, bütün yaş gruplarının kullandığı sosyal medya platformlarından Instagram reklamı nasıl verilir merakı uyandırır. Instagram reklamı vermek için ilk önce takipçi sayısı arttırılarak belli bir takipçi sayısına ulaşmak gerekir. Takipçi sayısı arttırmak için ise, yapılması gereken dikkat çekici video,fotoğraf ve içerikler paylaşmaktır. Paylaşılan içerikler tamamen dikkat çekici olup, insanları bilgilendirici, eğlendirici nitelikte olmalıdır. Sık sık paylaşım yapılarak, story paylaşarak takipçilerle samimi bir bağ oluşturulması etkili olur. Belli bir seviyede takipçi sayısı oluşturulduğunda, ürün tanıtımı yapılacak sponsorlarla görüşülebilir. Sponsorlu markaların vermiş olduğu şartlara göre belirli şekillerde, takipçilerin dikkatine çekecek yönde ürün tanıtımı karşılığında hem ürün hem de para kazanırsınız.

Instagram Reklam Fiyatları Ne kadardır?

Instagram üzerinden reklam yaparak para kazanmanız çok kolay! Her markanın marka ve ürün içeriği farklılık gösterir. Burada önemli olan kilit nokta, takipçi sayısı ne kadar fazla olursa, o kadar fazla ürün alınabilir. Markalar reklam ücretlerinin yüksekliğinden dolayı son zamanlarda Instagram reklamlarına yönelmişlerdir. Hemen hemen önümüze çıkan her sayfada bir reklam içeriği görebiliriz. Öyle ki; artık neredeyse marketler, mağazalar, restoranlar bile Instagram reklamına yönelmeye başlamıştır. Hedef kitlelere daha çabuk ulaşıldığı düşünülen bu sistem oldukça işe yaramaktadır.

 

Başlarda çok sık olmayan bu durum giderek yüksek fiyatları kazanıldığı bir kazanç haline dönmeye başladı. Örneğin story de paylaşılan reklam ücreti ile postta paylaşılan reklam ücreti farklı olabilir. Hikaye kısmında geçen saniyelik videolar, resimler belli bir ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Ayrıca, hiç bir ücret ödemeden birçok hediyeye de sahip olursunuz. Yeni bir kazanç kapısı haline gelen Instagram reklamı sayesinde bir çok kişi oturduğu yerden ciddi miktarlarda paralar kazanmaktadır.

 

3 Dakika Önce