Instagram Reels Nedir, Nasıl Çekilir?

Instagram Reels Nedir, Nasıl Çekilir?

Instagram Reels Nedir, Nasıl Çekilir?


Reels videolarının izlenimi ile birlikte kullanımı da artmaktadır. Instagram Reels Nedir, Nasıl Çekilir? konusu çok fazla kişi tarafından araştırılmaktadır. Reels video, 15 saniyelik kısa bir videodur. Herhangi bir uygulama indirilmeden direk olarak ınstagram uygulaması üzerinden yapılır. Kısa videoların birleştirilmesi ile meydana gelir. Normal videolar telefondan çekilir ve bunlar daha sonrasında ınstagram reels bölümünden düzenlenip müzik eklenerek reels bölümünde yapılabilir.
Instagram Reels Nasıl Kullanılır?
Video izlenimini daha keyifli hale getiren reels videoların kullanımı Instagram kullanıcıları tarafından çok sevildi. Bunun içinde daha fazla insan reels kullanmaya başladı. Kullanımı oldukça basit olan bu reels bölümü için öncelikle hikâye bölümüne girilmesi gerekir. Daha sonrasında istenilen video seçilerek reel video şeklinde paylaşım yapılabilir. Bu şekilde çok basit bir kullanımı vardır.


Instagram Reels Video Nasıl Yüklenir?


Son zamanlarda çok fazla beğenilen ve kullanılmak istenilen ınstagram uygulamasının bir özelliği olan Reels videolar nasıl yüklendiği çok merak edilmektedir. Peki reels videosu nasıl yüklenir?
Reels videosu paylaşmadan ilk adım ınstagram uygulamasında bulunan hikâye kısmı açılır.
Alt ekranda kaydırmalı şekilde olan menüden reels bölümüne gelinir.
Daha sonrasında videoya koyulacak olan videolar içim müzik eklenir. Müzik isteğe göre eklenebilir.
En sonunda da paylaş seçeneğine tıklanarak reels videosu paylaşılmış olur.
Reels videosu paylaşmak bu şekilde çok kolaydır.


Instagram Reels Taslaklara Nasıl Girilir?


Instagram uygulamasında taslak şeklinde kaydedilen gönderileri görebilmek için simgeye ve daha sonrasında da Kütüphaneye dokunulur. Gönderileriniz taslaklar bölümünün altında görülür.


Reels Taslaklar Nasıl Silinir?


Profile dokunulur ve sonrasında reels simgesi seçilir. Silinmek istenilen reels videosu seçilir. Sonrasında ise üç nokta işareti vardır ona tıklanır. Sil seçeneği seçilerek reels videosu silinmiş olur.

Instagram Kaydedilenler Nasıl Paylaşılır?


Instagram'da bulunan koleksiyonlar gönderileri kaydetmek için önceden kaydedilmiş olan gönderiler eklenebilir. Bunun için yapılması gerekenler;
Öncelikle profile girilir, bunun için de sağ altta bulunan profil fotoğrafına tıklanır.
Orada çıkan simge seçilir.
Kaydedilenler bölümüne tıklanır.
Gönderi eklenmek istenilen bir koleksiyon dokunulur.
Instagram uygulamasında kaydedilenler bu şekilde paylaşılabilir.

3 Dakika Önce